UWR-5/3000-D48A-C
UWR-5/3000-D48A-C UWR-5/3000-D48A-C - Brand New Murata Power Solutions DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
UWR-5/3000-D48A-C
UWR-5/3000-D48A-C - Brand New Murata Power Solutions DC-DC Converters
Manufacturer Part No: UWR-5/3000-D48A-C In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerMurata Power Solutions
Product CategoryDC DC Converters
SeriesUWR
ProductIsolated
TypeIsolated Module
PackagingTube
Package-Case6-DIP Module (4 Leads)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.48" H (50.8mm x 25.4mm x 12.1mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max3A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max75V
Voltage-Isolation1.5kV (1500V)
Output-Power15 W
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.88
Power-Watts-Manufacture-Series15W
Input-Voltage36 V to 75 V
Output-Voltage-Channel-15 V
Output-Current-Channel-13 A
Isolation-Voltage1.5 kV
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay