B32924F3335K
B32924F3335K B32924F3335K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32924F3335K
B32924F3335K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32924F3335K In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32924
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance3.3μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX2 Safety Rated
Size-Dimension1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing1.083" (27.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.945" (24.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC305V
Voltage-Rating-DC630V
Features
■ Capacitance value up to 45 µF
■ Very small dimensions
■ Good self-healing properties
■ High voltage capability
Typical applications
■ X2 class for interference suppression
■ "Across the line" applications
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay