VLS3012T-330MR40
VLS3012T-330MR40 VLS3012T-330MR40 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS3012T-330MR40
VLS3012T-330MR40 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS3012T-330MR40 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating400mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.2 mm
Length3 mm
Width3 mm
Package-Case3012 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency33μH
DC resistance (DCR)1.248 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation400mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current400 mA
Maximum-DC-Resistance1.248 Ohms
Low-profile product lineup with max. heights of 0.8mm, 0.95mm, 1.0mm, 1.2mm, and 1.5mm allowing for different usages.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay