B32912A3154M
B32912A3154M B32912A3154M - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32912A3154M
B32912A3154M - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32912A3154M In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32912
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.15μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX1 Safety Rated
Size-Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.571" (14.50mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC330V
Voltage-Rating-DC760V
Features
■ Very small dimensions
■ Good self-healing properties
■ High voltage capability
■ RoHS-compatible
■ Halogen-free capacitors available on request
Typical applications
■ X1 class for interference suppression
■ "Across the line" applications
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay