LBC2518T101M
LBC2518T101M LBC2518T101M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LBC2518T101M
LBC2518T101M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LBC2518T101M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLB
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating125mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing1.5 mm
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency796 kHz
Inductance-Frequency100μH
DC resistance (DCR)3.7 Ohm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency9MHz
Frequency-Test796kHz
Maximum-DC-Current125 mA
Maximum-DC-Resistance3.7 Ohms
Self-Resonant-Frequency9 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay