B82471A1473M
B82471A1473M B82471A1473M - Brand New EPCOS (TDK) Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
B82471A1473M
B82471A1473M - Brand New EPCOS (TDK) Fixed Inductors
Manufacturer Part No: B82471A1473M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerEPCOS (TDK)
Product CategoryFixed Inductors
SeriesB82471A1
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating720mA
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.193" (4.90mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)370 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation850mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Product Details
__
[ EPCOS ]
SMT–Power–Inductors
Rated inductance 10 µH .. 470 µH
Features
• High rated current
• Low DC resistance
• Suitable for reflow soldering (IR and vapor phase)
Applications
• Filtering of supply voltages
• Coupling / decoupling
• DC/DC converters
• Automotive electronics
Construction
• Ferrite core
• Winding: enamel copper wire
• Winding soldered to terminals
• Plastic terminal carrier
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay