LK2125100K-T
LK2125100K-T LK2125100K-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LK2125100K-T
LK2125100K-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LK2125100K-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLK
ProductInductors
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight5500 mg
Current-Rating15mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height1.25 mm
Length2 mm
Width1.25 mm
Package-Case0805 (2012 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.057" (1.45mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)800 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor50 @ 2MHz
Self Resonant Frequency24MHz
Frequency-Test2MHz
Maximum-DC-Current15 mA
Maximum-DC-Resistance800 mOhms
Self-Resonant-Frequency24 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay