MLP2520S2R2MT0S1
MLP2520S2R2MT0S1 MLP2520S2R2MT0S1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLP2520S2R2MT0S1
MLP2520S2R2MT0S1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLP2520S2R2MT0S1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLP
ProductPower Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height1 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency2 MHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)117 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test2MHz
Part-#-AliasesMLP2012V1R0TT0S1
Maximum-DC-Current1.2 A
Maximum-DC-Resistance90 mOhms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay