SD3814-221-R
SD3814-221-R SD3814-221-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SD3814-221-R
SD3814-221-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SD3814-221-R In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerEaton
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSD38
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.016000 oz
Current-Rating170mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height1.4 mm
Length4 mm
Width4 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance±15%
Height-Seated-Max0.055" (1.40mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency220μH
DC resistance (DCR)5.48 Ohm
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation181mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current181 mA
Maximum-DC-Resistance5.48 Ohms
Description
• 3.8mm x 3.8mm shielded drum cores available in two heights: 1.2mm and 1.4mm
• Current range from 4.44 to 0.100 Amps
• Inductance range from 0.47 uH to 680 uH
• Ferrite shielded, low EMI
• Ferrite core material
Applications
• Digital cameras, cellular phones, CD players, and PDAs
• PCMCIA cards
• GPS systems
Environmental Data
• Storage temperature range: -40°C to +125°C
• Solder reflow temperature: +260°C max for 10 seconds max.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay