SPM3012T-1R5M
SPM3012T-1R5M SPM3012T-1R5M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SPM3012T-1R5M
SPM3012T-1R5M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SPM3012T-1R5M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSPM
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating2.5A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height1.2 mm
Length3.2 mm
Width3 mm
Package-Case3012 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency1.5μH
DC resistance (DCR)90 mOhm Max
Core MaterialsMetal
Current-Saturation2.8A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current4.7 A
Maximum-DC-Resistance90 mOhms
Core-MaterialMetallic Magnetic
Product Details
__
Inductors for Power Circuits Wound Metallic Magnetic Material
Overview of the SPM Series
FEATURES
○ Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material.
○ Low-profile product lineup with max. heights of 1.2mm, 1.5mm, 2.0mm and 3.0mm allowing for different usages.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay