B82422A1104K100
B82422A1104K100 B82422A1104K100 - Brand New EPCOS (TDK) Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
B82422A1104K100
B82422A1104K100 - Brand New EPCOS (TDK) Fixed Inductors
Manufacturer Part No: B82422A1104K100 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerEPCOS (TDK)
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSIMID
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating65mA
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.083" (2.10mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency100μH
DC resistance (DCR)11.5 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor27 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency7MHz
Frequency-Test100kHz
Size 1210 (EIA) or 3225 (IEC)
Rated inductance 0.0082 ... 100 μH
Rated current 65 ... 800 mA
Features
■ Temperature range up to +145 °C
■ High Q factor
■ High resonance frequency
■ Qualified to AEC-Q200
■ Suitable for lead-free reflow soldering as referenced in JEDEC J-STD 020D
■ RoHS-compatible
Applications
■ Filtering of supply voltages, coupling, decoupling
■ Antenna systems
■ Automotive electronics
■ Telecommunications
■ Consumer and data processing equipment
■ Industrial electronics
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay