B32652A4154J
B32652A4154J B32652A4154J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32652A4154J
B32652A4154J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32652A4154J In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32652
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance0.15μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.433" (11.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC200V
Voltage-Rating-DC400V
Metallized polypropylene film capacitors (MKP)
High pulse (wound)
Features
■ High pulse strength
■ High contact reliability
Typical applications
■ Electronic ballasts
■ Switch-mode power supplies
Construction
■ Dielectric: polypropylene (PP)
■ Wound capacitor technology with internal series connection for VR ≥1250 V DC
■ Plastic case (UL 94 V-0)
■ Epoxy resin sealing
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay