ASV-1.8432MHZ-E-T
ASV-1.8432MHZ-E-T ASV-1.8432MHZ-E-T - Brand New ABRACON Oscillators
Get Quote
Buy Now
ASV-1.8432MHZ-E-T
ASV-1.8432MHZ-E-T - Brand New ABRACON Oscillators
Manufacturer Part No: ASV-1.8432MHZ-E-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAbracon
Product CategoryOscillators
SeriesASV
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.071" (1.80mm)
Length7 mm
Width5 mm
Package-Case7 mm x 5 mm
Frequency1.8432MHz
Operating-Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current10mA
Ratings-
Frequency-Stability±100ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range- 20 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay