QXK2G473KTP
QXK2G473KTP QXK2G473KTP - Brand New Nichicon Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
QXK2G473KTP
QXK2G473KTP - Brand New Nichicon Film Capacitors
Manufacturer Part No: QXK2G473KTP In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerNichicon
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesQXK
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.047μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.532" L x 0.185" W (13.50mm x 4.70mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.425" (10.80mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC200V
Voltage-Rating-DC400V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay