B32674D4505K
B32674D4505K B32674D4505K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32674D4505K
B32674D4505K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32674D4505K In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32674
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance5μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesLong Life
Size-Dimension1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
ApplicationsDC Link, DC Filtering
Tolerance±10%
Lead-Spacing1.083" (27.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance7.1 mOhm
Height-Seated-Max1.260" (32.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC450V
Features
■ Very compact design
■ Very small dimensions
■ Very high ripple and peak current
■ High frequency AC operation capability
■ High voltage capability
■ Excellent self-healing property
■ RoHS-compatible
■ Halogen-free capacitors available on request
Typical applications
■ PFC (Power Factor Correction)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay