CEP125NP-1R8MC-H
CEP125NP-1R8MC-H CEP125NP-1R8MC-H - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CEP125NP-1R8MC-H
CEP125NP-1R8MC-H - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CEP125NP-1R8MC-H In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerSumida
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCEP125
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.095240 oz
Current-Rating15.5A
Termination-StyleSMD/SMT
Height5.6 mm
Length12.9 mm
Width12.9 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.220" (5.60mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency1.8μH
DC resistance (DCR)3.4 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation15.3A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current12.9 A
Maximum-DC-Resistance3.7 Ohms
FEATURES
■ Super high dense cell design for extremely low RDS(ON).
■ High power and current handing capability.
■ Lead free product is acquired.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay