C3392-35.328
C3392-35.328 C3392-35.328 - Brand New Crystek Corporation Oscillators
Get Quote
Buy Now
C3392-35.328
C3392-35.328 - Brand New Crystek Corporation Oscillators
Manufacturer Part No: C3392-35.328 In Stock
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating40 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.071" (1.80mm)
Length7.2 mm
Width5.02 mm
Package-Case7 mm x 5 mm
Frequency35.328MHz
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS
Load-Capacitance30 pF
Supply Current25mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range0 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
[ CRYSTEK ]
C33xx Model 5×7 mm SMD, 3.3V, HCMOS
Model C33xx is a 1.544 MHz to 156.250 MHz HCMOS Clock Oscillator operating at 3.3Volts. The oscillator utilizes Fundamental or High Q Third Overtone crystal design providing very low Jitter and Phase Noise. No Sub-Harmonics are present in the Output Signal.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay