MLF1608E100JT000
MLF1608E100JT000 MLF1608E100JT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLF1608E100JT000
MLF1608E100JT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLF1608E100JT000 In Stock
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating10mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency2 MHz
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)1.7 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor30 @ 2MHz
Self Resonant Frequency30MHz
Frequency-Test2MHz
Maximum-DC-Current10 mA
Maximum-DC-Resistance1.7 Ohms
Self-Resonant-Frequency50 MHz
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum30
FEATURES
• High-reliability monolithic structure.
• Excellent solderability and high heat resistance permits either flow or reflow soldering.
APPLICATIONS
Personal computers, HDDs, or other various electronic appliances.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay