C0603Y5V1C103Z
C0603Y5V1C103Z C0603Y5V1C103Z - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0603Y5V1C103Z
C0603Y5V1C103Z - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0603Y5V1C103Z In Stock
SeriesC
Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientY5V (F)
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay