BFC233820105
BFC233820105 BFC233820105 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
BFC233820105
BFC233820105 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Manufacturer Part No: BFC233820105 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay BC Components
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesMKP338 2 X2
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX2 Safety Rated
Size-Dimension1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.886" (22.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.768" (19.50mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC310V
Voltage-Rating-DC630V
Interference Suppression Film Capacitors - Class X2
Radial MKP 300 VAC - Standard Across The Line X2
FEATURES
• 15 mm to 55 mm lead pitch
• 7 A max. IRMS at 10 μF
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay