MLG1005S7N5HT000
MLG1005S7N5HT000 MLG1005S7N5HT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG1005S7N5HT000
MLG1005S7N5HT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG1005S7N5HT000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLG
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating500mA
Package-Case0402 (1005 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±3%
Height-Seated-Max0.022" (0.55mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency7.5nH
DC resistance (DCR)250 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor8 @ 100MHz
Self Resonant Frequency3GHz
Frequency-Test100MHz
FEATURES
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay