R463N347000N0K
R463N347000N0K R463N347000N0K - Brand New KEMET Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
R463N347000N0K
R463N347000N0K - Brand New KEMET Film Capacitors
Manufacturer Part No: R463N347000N0K In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerKemet
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesR46
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.47μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX2 Safety Rated
Size-Dimension1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.886" (22.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.634" (16.10mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC310V
Voltage-Rating-DC630V
Product Details
__
PHOTOMULTIPLIER TUBE
For Single Photon Counting, Dark Counts 50cps Typ. at 25°C
For Extremely Low Light Level Detection
28mm (1-1/8 Inch) Diameter, 9-stage, Multialkali Photocathode, Side-On Type
185 to 850nm Spectral Response
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay