C1608C0G1H3R9C
C1608C0G1H3R9C C1608C0G1H3R9C - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1608C0G1H3R9C
C1608C0G1H3R9C - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1608C0G1H3R9C In Stock
SeriesC
Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance3.9pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±0.25pF
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay