AOT11N60
AOT11N60 AOT11N60 - Brand New Alpha & Omega Semiconductor Inc. Field Effect Tube (MOSFET)
Get Quote
Buy Now
AOT11N60
AOT11N60 - Brand New Alpha & Omega Semiconductor Inc. Field Effect Tube (MOSFET)
Manufacturer Part No: AOT11N60 In Stock
Contact us
ManufacturerAlpha & Omega Semiconductor Inc.
Product CategoryFETs - Single
General Description
For Halogen Free add "L" suffix to part number:
AOT11N60L & AOTF11N60L
Product Summary
VDS [email protected] ℃
ID (at VGS=10V) 11A
RDS(ON) (at VGS=10V) < 0.65Ω
100% UIS Tested
100% Rg Tested
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay