B32529C1473J
B32529C1473J B32529C1473J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32529C1473J
B32529C1473J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32529C1473J Out of Stock
SeriesB32529
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance0.047μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.197" (5.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.256" (6.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay