ECQ-E1184KZ
ECQ-E1184KZ ECQ-E1184KZ - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E1184KZ
ECQ-E1184KZ - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E1184KZ In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(K)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.18μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.433" (11.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC100V
■ Features
• Self-healing property
• Excellent electrical characteristics
• Flame retardant epoxy resin coating
• RoHS directive compliant
■ Recommended Applications
• General purpose usage
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay