GLF1608T4R7M
GLF1608T4R7M GLF1608T4R7M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
GLF1608T4R7M
GLF1608T4R7M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: GLF1608T4R7M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesGLF
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating220mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 30 C to + 105 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case1608
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency7.96 MHz
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)550 mOhm
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation70mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test-
Maximum-DC-Current115 mA
Maximum-DC-Resistance550 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay