NL453232T-8R2J-PF
NL453232T-8R2J-PF NL453232T-8R2J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NL453232T-8R2J-PF
NL453232T-8R2J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NL453232T-8R2J-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNL
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000952 oz
Current-Rating270mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height3.2 mm
Length4.5 mm
Width3.2 mm
Package-Case1812 (4532 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.134" (3.40mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency8.2μH
DC resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor50 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency25MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current270 mA
Maximum-DC-Resistance1.4 Ohms
Self-Resonant-Frequency25 MHz
Q-Minimum50
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay