CDRH5D18NP-220NC
CDRH5D18NP-220NC CDRH5D18NP-220NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CDRH5D18NP-220NC
CDRH5D18NP-220NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CDRH5D18NP-220NC In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCDRH5D18
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.007760 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating800mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 100 C
Height2 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-Case6 mm x 6 mm
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency10 kHz
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)290 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current800 mA
Maximum-DC-Resistance290 mOhms
▪ Competitive Prices
▪ Low Profile to 2.0mm
▪ Typical Reel Size 1000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay