15C01SS-TL-E
15C01SS-TL-E 15C01SS-TL-E - Brand New SANYO Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
15C01SS-TL-E
15C01SS-TL-E - Brand New SANYO Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: 15C01SS-TL-E In Stock
Contact us
ManufacturerSANYO
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
Series15C01SS
PackagingReel
Transistor-PolarityNPN
Bipolar Transistor
15V, 0.6A, Low VCE(sat) NPN Single SSFP
Features
• Large current capacity
• Low collector-to-emitter saturation voltage (resistance) : RCE(sat) typ=0.58Ω [IC=0.7A, IB=35mA]
• Ultrasmall, slim flat-lead package (1.4mm×0.8mm×0.6mm)
• Small ON-resistance (Ron)
Applications
• Low-frequency Amplifier, muting circuit
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay