SN75C3222EDW
SN75C3222EDW SN75C3222EDW - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Get Quote
Buy Now
SN75C3222EDW
SN75C3222EDW - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Manufacturer Part No: SN75C3222EDW In Stock
Series-
TypeTransceiver
PackagingTube
Package-Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply3 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package20-SOIC
ProtocolRS232
Data-Rate1Mbps
Number-of-Drivers-Receivers2016/2/2
DuplexFull
Receiver-Hysteresis300mV