ECW-U2333KC9
ECW-U2333KC9 ECW-U2333KC9 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-U2333KC9
ECW-U2333KC9 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-U2333KC9 In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-U(C)
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1913 (4833 Metric)
Capacitance0.033μF
TerminationSolder Pads
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.118" (3.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC250V
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay