C1812C105Z5UACTU
C1812C105Z5UACTU C1812C105Z5UACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1812C105Z5UACTU
C1812C105Z5UACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1812C105Z5UACTU In Stock
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance1μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientZ5U
Ratings-
Thickness-Max0.055" (1.40mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay