B32932A3154K
B32932A3154K B32932A3154K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32932A3154K
B32932A3154K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32932A3154K In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32932
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance0.15μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX2 Safety Rated
Size-Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.492" (12.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC305V
Voltage-Rating-DC-
Metallized Polyester Film Capacitors (MKT)
AC applications (heavy duty series) / 305 V AC
Features
■ High stability of capacitance value
■ X2 safety approval (up to 2.2 µF)
Typical applications
■ For connection in series with the mains
■ For severe ambient conditions
■ Capacitive power supply applications
■ Energy meters
Construction
■ Dielectric: metallized polyester
■ Internal series connection
■ Plastic case (UL 94 V-0)
■ Epoxy resin sealing, flame-retardant
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay