C1825C105M5UACTU
C1825C105M5UACTU C1825C105M5UACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1825C105M5UACTU
C1825C105M5UACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1825C105M5UACTU In Stock
Package-Case1825 (4564 Metric)
Capacitance1μF
Operating-Temperature10°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientZ5U
Ratings-
Thickness-Max0.049" (1.25mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay