PZU24B2A
PZU24B2A PZU24B2A - Brand New NXP Semiconductors Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
PZU24B2A
PZU24B2A - Brand New NXP Semiconductors Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: PZU24B2A In Stock
Contact us
ManufacturerNXP Semiconductors
Product CategoryZener Diodes - Single
General description
Features
■ Non-repetitive peak reverse power dissipation: PZSM ≤ 40 W
■ Low reverse current IR range
■ Total power dissipation: Ptot ≤ 320 mW
■ Small plastic package suitable for surface-mounted design
■ Tolerance series: B: approximately ±5 %; B1, B2, B3: approximately ±2 %
■ AEC-Q101 qualified
■ Wide working voltage range: nominal 2.4 V to 36 V (E24 range)
Applications
■ General regulation functions
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay