0201ZD332KAT2A
0201ZD332KAT2A 0201ZD332KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
0201ZD332KAT2A
0201ZD332KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 0201ZD332KAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance3300pF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay