LB2518T470M
LB2518T470M LB2518T470M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LB2518T470M
LB2518T470M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LB2518T470M In Stock
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating85mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing1.5 mm
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency2.52 MHz
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)950 mOhm
Q factor-
Self Resonant Frequency12MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current85 mA
Maximum-DC-Resistance950 mOhms
Self-Resonant-Frequency12 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay