BRC2016T3R3M
BRC2016T3R3M BRC2016T3R3M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
BRC2016T3R3M
BRC2016T3R3M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: BRC2016T3R3M In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating680mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.6 mm
Length2 mm
Width1.6 mm
Package-Case0806 (2016 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency3.3μH
DC resistance (DCR)286 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation740mA
Q factor-
Self Resonant Frequency140MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current740 mA
Maximum-DC-Resistance220 mOhms
Self-Resonant-Frequency140 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay