GRM31A7U3A101JW31D
GRM31A7U3A101JW31D GRM31A7U3A101JW31D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM31A7U3A101JW31D
GRM31A7U3A101JW31D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM31A7U3A101JW31D In Stock
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance100pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated1000V (1kV)
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientU2J
Ratings-
Thickness-Max0.039" (1.00mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay