NRVA4004T3G
NRVA4004T3G NRVA4004T3G - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
NRVA4004T3G
NRVA4004T3G - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: NRVA4004T3G In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
ProductStandard Recovery Rectifiers
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.003739 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 175 C
Package-CaseDO-214AC, SMA
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMA
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr10μA @ 400V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.1V @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max400V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 175°C
Maximum Operating Temperature+ 175 C
Operating temperature range- 55 C
Vf-Forward-Voltage1.18 V
Vr-Reverse-Voltage400 V
Ir-Reverse-Current10 uA
If-Forward-Current1 A
Max-Surge-Current30 A
Surface Mount Standard Recovery Power Rectifier
SMA Power Surface Mount Package
Features
• Compact Package with J−Bend Leads Ideal for Automated Handling
• Stable, High Temperature, Glass Passivated Junction
• NRVA Prefix for Automotive and Other Applications Requiring
Unique Site and Control Change Requirements; AEC−Q101
Qualified and PPAP Capable
• These Devices are Pb−Free and are RoHS Compliant*
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay