ECJ-1VC1H680J
ECJ-1VC1H680J ECJ-1VC1H680J - Brand New PANASONIC Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECJ-1VC1H680J
ECJ-1VC1H680J - Brand New PANASONIC Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: ECJ-1VC1H680J In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesECJ
Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance68pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.90mm)