C0603X5R1H151K
C0603X5R1H151K C0603X5R1H151K - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0603X5R1H151K
C0603X5R1H151K - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0603X5R1H151K In Stock
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance150pF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
99.8% positivoFeedback da eBay