MBRF30L45CT
MBRF30L45CT MBRF30L45CT - Brand New TSC Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
MBRF30L45CT
MBRF30L45CT - Brand New TSC Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: MBRF30L45CT In Stock
Contact us
ManufacturerTaiwan Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
Product-CategorySchottky Diodes & Rectifiers
RoHSDetails
Mounting-StyleThrough Hole
Package-CaseITO-220AC-2
PackagingTube
BrandTaiwan Semiconductor
Part-#-AliasesC0
Product Details
__
Dual Schottky Barrier Rectifiers
FEATURES
Reverse voltage 35 to 45 V
Forward current 3.0 A
Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0
Dual rectifier construction, positive center tap
„ Metal silicon junction, majority carrier conduction
Low power loss, high efficiency
Guard ring for over voltage protection
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay