DSPIC33FJ32MC101-I/SO
DSPIC33FJ32MC101-I/SO DSPIC33FJ32MC101-I/SO - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
DSPIC33FJ32MC101-I/SO
DSPIC33FJ32MC101-I/SO - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: DSPIC33FJ32MC101-I/SO In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package20-SOIC
Number-of-I-O15 I/O
Speed16 MIPs
EEPROM-Size-
Core-ProcessordsPIC
RAM-Size1K x 16
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
Voltage-Supply-Vcc-Vdd3 V ~ 3.6 V
Core-Size16-Bit
Program-Memory-Size32KB (11K x 24)
Data-ConvertersA/D 6x10b
Oscillator-TypeInternal
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay