NLFC453232T-3R3M-PF
NLFC453232T-3R3M-PF NLFC453232T-3R3M-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLFC453232T-3R3M-PF
NLFC453232T-3R3M-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLFC453232T-3R3M-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLFC
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating460mA
Termination-StyleSMD/SMT
Length4.5 mm
Width3.2 mm
Package-Case1812 (4532 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.134" (3.40mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency3.3μH
DC resistance (DCR)90 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency45MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current460 mA
Maximum-DC-Resistance90 mOhms
Self-Resonant-Frequency45 MHz
Product Details
__
Overview of the NLFV Series
FEATURES
○ Resin mold type wound inductor for decoupling circuits.
○ Magnetic shield type containing ferrite powder in the exterior mold resin.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay