SLF10165T-150M3R13PF
SLF10165T-150M3R13PF SLF10165T-150M3R13PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF10165T-150M3R13PF
SLF10165T-150M3R13PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF10165T-150M3R13PF In Stock
SeriesSLF
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating3.1A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height7 mm
Length10.1 mm
Width10.1 mm
Package-Case10165 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.268" (6.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)32.4 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation3.1A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current3.1 A
Maximum-DC-Resistance27 mOhms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay