ELL-6SH3R3M
ELL-6SH3R3M ELL-6SH3R3M - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
ELL-6SH3R3M
ELL-6SH3R3M - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Manufacturer Part No: ELL-6SH3R3M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFixed Inductors
SeriesH
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating2.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Height3.3 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.251" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.129" (3.30mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency3.3μH
DC resistance (DCR)34 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2.2 A
Maximum-DC-Resistance34 mOhms
■Overview
■Features
• Level meter output (FM–AM common use)
• Stop signal output (for synthesizer tuner)
• AM : including RF amplifier and high sensitivity
• Low power consumption
• Low shock noise level from function switch operation
• Fewer external parts AM Tuner, FM/AM IF Amplifier Circuit
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay