MC15XS3400CPNA
MC15XS3400CPNA MC15XS3400CPNA - Brand New Freescale / NXP Power Distribution Switches
Get Quote
Buy Now
MC15XS3400CPNA
MC15XS3400CPNA - Brand New Freescale / NXP Power Distribution Switches
Manufacturer Part No: MC15XS3400CPNA In Stock
Contact us
ManufacturerFreescale / NXP
Product CategoryPower Distribution Switches, Load Drivers
Series-
PackagingTray
Package-Case24-PowerQFN
Input-Type-
Operating-Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
Output-TypeN-Channel
FeaturesInternal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
InterfaceSPI
Supplier-Device-Package24-PQFN (12x12)
Ratio of output to input1899/12/30 1:01:00
Number-of-Outputs4 Outputs
Voltage-Supply-Vcc-Vdd3 V ~ 5.5 V
Fault-ProtectionCurrent Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Output-ConfigurationHigh Side
Rds-On-Typ15 mOhm
Voltage-Load6 V ~ 20 V
Current-Output-Max6A