NRH2410T3R3MN
NRH2410T3R3MN NRH2410T3R3MN - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NRH2410T3R3MN
NRH2410T3R3MN - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NRH2410T3R3MN In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNRH
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating770mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 120 C
Height1 mm
Length2.4 mm
Width2.4 mm
Package-Case2410
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency3.3μH
DC resistance (DCR)264 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1A
Q factor-
Self Resonant Frequency56MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1 A
Maximum-DC-Resistance220 mOhms
Self-Resonant-Frequency56 MHz
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay